Aardappelwereld magazine
Begin juli nam David Hage afscheid als directeur van de Thoolse aardappelveiling uit Sint-Annaland. Daarmee kwam een einde aan 50 jaar dienstverband van deze veilingmeester pur sang. De meeste betrokkenen bij zijn werk zullen hem wellicht blijven herinneren van zijn hoge zitplaats op de jaarlijkse eerste veildag, vanwaar hij altijd de analoge veilingklok bediende. Aan die traditie kwam dit jaar een einde door de ingezette digitalisering en enkele weken later vertrok hijzelf.

“We hebben goede en slechte jaren gekend. Eind jaren 70 tot begin jaren 80 waren moeilijke tijden voor de veiling in Sint-Annaland.” Nadat Hage hier al enige jaren in diverse functie had gewerkt, kreeg hij de taak om na een door de leden goedgekeurde reorganisatie de coöperatieve vereniging uit het slop te trekken, schetst hij. Vanaf dan is hij directeur. Tijdens zijn afscheidsrede laat hij de meest uitdagende perioden in zijn loopbaan de revue passeren. Zo benoemt hij de jaren met kwaliteitsproblemen. “Dan moet je er als veilingmedewerkers zijn voor de telers om toch te proberen een goede afzet voor hun product te vinden”, wat in de woorden van de scheidend directeur niet altijd meeviel. En dan was er vrij recent nog een tegenvaller, de afzet van het seizoen 2025. Als je zo’n jaar hebt valt het volgens Hage niet mee om voor alle vroege aardappelen een rendabele afzet te vinden. Gelukkig heeft de veiling onder zijn 40 jaar leiderschap overwegend goede jaren gekend. Wat Hage ook benoemt is de niet-aflatende continue belangstelling voor en behoefte aan Thoolse primeuraardappelen van de bekende rassen Doré, Frieslander, Première en Eigenheimer. Samen met de naast de veiling gelegen handelsonderneming Bijl heeft de veiling hier tot op heden altijd een goede afzet voor gevonden. Daarnaast is de coöperatieve vereniging ook met de tijd meegegaan als het gaat om de wijze waarop de aardappelen geveild worden. Sinds dit jaar gaat dat op digitale wijze in samenwerking met veiling Zaltbommel, vertelt Hage niet zonder enige trots. Hij laat weten blij te zijn dat hij dit proces nog heeft mogen helpen begeleiden. Verder ziet hij een goede toekomst voor de veiling, zeker onder leiding van zijn opvolger Anton Geluk. Belangrijke raad die hij aan hem wil meegeven: “Wees optimistisch, houd moed en heb vertrouwen.” ●
Beschrijving openingsfoto: Begin juli nam David Hage na 50 jaar dienstverband afscheid als directeur van de Thoolse aardappelveiling uit Sint-Annaland.
Evenementen
©2015 - 2026 Aardappelwereld | Ontwerp en realisatie COMMPRO